Obrázkovo

Autor: Martin Sekerka | 4.2.2016 o 0:51 | Karma článku: 6,67 | Prečítané:  376x

Kedysi sme čítali knihy plné krásnych obrázkov, obrázkov poskytujúcich nádej, že svet bude lepší. Čo čítame dnes? 

Slovensko je dnes krajina plná obrázkov. Nie sú to obrázky hrajúcich sa detí v parkoch, ani obrázky prírodných zákutí, kde srnka vodu pije, alebo kde šťastná dvojica plánuje priviesť svoje potomstvo do nového bytu. 

Sú to obrázky úspešných firiem, ktoré nám ponúkajú svoje produkty, obrázky politikov ponúkajúcich svetlé zajtrajšky a obrázky len tak pre obrázky. Sú všade, nikto z nás ich nemôže minúť, nikto z nás si ich nemôže nevšimnúť. 

Boli tu rytieri, s odhodlaním zmeniť krajinu Obrázkovo na krajinu, kde náš  pohľad nebudú pútať  pútače, kde náš pohľad zamieri opäť k oblohe,  k vrcholkom nádherných hôr, či len tak do očí človeku, s ktorým práve kráčame. Ich úsilie bolo však slabšie ako lepidlo, čo lepí nielen papier, ale najmä ruky tých, ktorí sa chcú na obrázkoch vynímať a tých, ktorí im to umožnia. 

Obrázkovo je poetický názov, no na dnešných obrázkoch, ktoré chtiac nechtiac musíme denne vnímať nič poetické nie je. Sú to opachy, využívané ľuďmi, s rovnakým prístupom k nášmu životnému priestoru, ako k nám samým. Sme im ukradnutí je im ukradnuté, že väčšina z tých plôch na obrázky je nelegálnych. Podstata je v peniazoch, v peniazoch ktoré im dáme za ich produkty alebo za ich sľuby.

Knihy, ktoré boli plné obrázkov a ktoré sme kedysi čítali, od nás nič neočakávali. Chceli nám poskytnúť svet, kde nám bude lepšie, pretože dobro v nich vždy zvíťazí nad zlom. 

Dnešné Obrázkovo nám takú záruku nedáva, skôr naopak.   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.

EKONOMIKA

Najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu, uznal súd

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.


Už ste čítali?