Igor manipulátor

Autor: Martin Sekerka | 10.2.2016 o 0:18 | Karma článku: 5,75 | Prečítané:  1244x

Pôvodne som nemal v úmysle akýmkoľvek spôsobom komentovať predvolebnú kampaň na Slovensku. Nie preto, že by nebolo o čom alebo o kom, veď sú toho mrte. Ale jednoducho preto, že je dosť povolanejších. 

     A napriek tomu, že úmysel nebol, predsa len si neodpustím aspoň krátky postreh s predvolebnej kampane a najmä volebnej stratégie jednej politickej strany. Jej názov je Oľano a predsedom Igor Matovič. 

Už v názve som napísal Igor manipulátor a podľa toho, ako tohoto človeka už roky vnímam, si za svojím názorom transformovaným do nadpisu stojím. Volebná stratégia tohoto pána je síce nechutná ale geniálna. Jedinou skutočnou osobnosťou jeho strany je totiž on sám, na čom sa neuvážene podieľa napr. aj Fico. Hovorím tu za prostého voliča, ktorý túto stranu vníma len cez jeho osobnosť. Veď položme si ruku na srdce, koho iného z tejto strany napr. z kandidátky v predchádzajúcich parlamentných voľbách poznáme. No ja osobne nikoho a verte, že 90% obyčajných ľudí, ktorých má táto strana v názve, tiež nie.

     A tak ako pred štyrmi rokmi, tak aj dnes sa Igor veľkodušne sám zapísal na posledné miesto kandidátky. A prečo by aj nie. Bravúrne totiž využíva volebný systém, kde o poradí kandidátov jednotlivých politických strán rozhodujú preferenčné hlasy. A keďže Igor je prakticky jediná osobnosť z kandidátky, ktorá je takmer denne v médiách a jediná osobnosť, ktorá je na väčšine bilbordov (spolu s ,,  obeťami ''), je úplne logické že volič svoj prvý preferenčný hlas dá práve Igorovi. Ďalšie potom venuje ľuďom, ktorých spolu s Igorom pozná z médií, ale najmä ľuďom, ktorých Igor vmanipuloval do vlastných politických hier. Sú to osobnosti z regiónov, ktoré tam ľudia - voliči dobre poznajú, vážia si ich a dôverujú im. Avšak voliči si neuvedomujú, že týchto ľudí o okres ďalej už nikto nepozná a tak jediný, kto reálne zbiera preferenčné hlasy na celonárodnej úrovni je zase len Igor a nie ten ich kandidát, ktorého by v parlamente chceli mať. 

    Nie som agentom Smeru, čo si asi mnohí pomyslia a venujú tomu zrejme aj pár komentov. Je mi to ale úplne jedno. Píšem to sem najmä preto, lebo mi je ľúto ľudí z regiónov, ktorí Igorovi jednoducho naleteli a opäť ho posadia do poslaneckého kresla, zatiaľ čo oni sami zostanú zabudnutí a možno aj o pár investovaných eur ľahší. A pritom sú to väčšinou ľudia, ktorí prejavili svoju odvahu, čestnosť a osobnú obetavosť v prospech nás všetkých. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.

EKONOMIKA

Najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu, uznal súd

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.


Už ste čítali?